Perfect zeilweer
Wat een fantastische dag hebben we achter de rug! Na de editie van vorig jaar (veel zon, maar bijna geen wind), kon er zaterdag 13 juni weer ouderwets lekker gezeild worden tijdens de jaarlijkse zeilwedstrijden om de Oosterscheldebeker in Yerseke.
Met een perfecte windkracht 4 tot 5 en nauwelijks golfslag konden alle vijf de rondjes voluit worden gevaren. Het bleef de hele dag droog, dus de omstandigheden om de wedstrijden vanaf de strekdam voor de jachthaven te volgen waren ideaal. Naast leiding en ouders, kwamen ook veel Yersekenaren een kijkje nemen bij de wedstrijden.
Aan de 56ste editie van de zeilwedstrijden deden 30 vletten mee van de Ridder Boudewijngroep, de Paul Krugergroep, de Deltagroep, de Zandkreekgroep, de Heenetrechtgroep, de Grevelingengroep en de Karel Doormangroep.
Door de lekkere wind lukte het bijna alle bakken om de hele wedstrijd uit te varen. De wedstrijden verliepen zeer sportief, want er is geen enkel protest ingediend.
De sterksten
Net als andere jaren was de Karel Doormangroep weer veruit het sterkste en namen zij de meeste bekers mee naar Bergen op Zoom. Daarbij is wel noemenswaardig dat, voor zover bekend, voor het eerst een vlet van de meisjes (de Maanvis) de jongens wist af te troeven in klasse explorers (16 jaar en ouder). De jongens behaalden met de Zeehond en de Schelvis de tweede en derde plaats in deze klasse.
In de scoutsklasse eindigde de Potvis (ook van de Karel Doorman) op de eerste plaats. De Snip van de Zandkreekgroep uit Kamperland behaalde de tweede plek. De derde plaats was voor de Schelvis van de Karel Doormangroep.
De snelste tijd van de dag is neergezet door de Marlijn van de Karel Doormangroep. Deze vlet kwam uit in de open klasse (18-plus) en wist de vijf rondjes af te leggen in 1 uur en 48 minuten.
Winnaar van de aspirantenklasse is de Zwaardvis van de Ridder Boudewijngroep. Zij ontvingen de aanmoedigingsprijs en de nieuwe wisselbokaal voor de aspirantenklasse.
Er is inmiddels al een voorlopige datum geprikt voor de 57ste editie: zaterdag 3 juli 2027. We hopen dat er dan weer minstens zoveel – of nóg meer – groepen meedoen!
Joeri Wisse




